Aktualności i wydarzenia - Wydział Nauk Społecznych i Technicznych - Dolnośląska Szkoła Wyższa

Otwarta konferencja dla kibiców i miłośników piłki nożnej już 6 i 7 czerwca we Wrocławiu. [SPRAWDŹ PROGRAM / POBIERZ BEZPŁATNY BILET]

Organizacja wielkich imprez sportowych, polityczna poprawność w świecie kibiców, wyniki badań nt. kobiet na polskich stadionach czy sponsoring sportowy, to zaledwie kilka wybranych tematów z aż 28 referatów, jakie usłyszymy w trakcie 8. konferencji „Modern futbol a świat kibiców”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 czerwca we Wrocławiu. Pierwszy dzień zaplanowany został na Stadionie Wrocław. Drugiego dnia eksperci spotkają się w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Gośćmi specjalnymi będą m.in. polski piłkarz i szkoleniowiec reprezentacji polski Antoni Piechniczek oraz trener piłkarski Władysław Żmuda. Organizatorem konferencji jest organizacja Kibice Razem. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Gmina Wrocław, dzięki której udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Modern football to postnowoczesne zjawisko społeczno-kulturowe, które wprowadza do piłki nożnej reguły obowiązujące w ekonomii, gospodarce, logistyce, organizacji imprez i systemach bezpieczeństwa publicznego. Zjawisko to łączy się z wieloma dziedzinami współczesnego świata, co prowadzi m.in. do spontanicznie powstających ruchów społecznych pod hasłem against modern football.

Piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną sportową na świecie, nawet w krajach, które nie liczą się w polityce, gospodarce, kulturze, sporcie. Jest jednocześnie dyscypliną mającą olbrzymi wpływ na politykę, gospodarkę i kulturę. Kluby piłkarskie są współcześnie firmami podlegającymi wszelkim zasadom ekonomii a środowisko kibiców piłkarskich jawi się jako złożone i mało przewidywalne.

POBIERZ BEZPŁATNY BILET NA KONFERENCJĘ - KLIKNIJ TUTAJ

SPRAWDŹ PROGRAM:

Program konferencji dostępny jest na stronie www.modernfutbol.pl [kliknij tutaj]

KOMITET ORGANIZACYJNY:

Kibice Razem Śląsk Wrocław:

• Jakub Kurowski - PR, promocja
  • Agnieszka Smakowska - logistyka, strona internetowa

Dolnośląska Szkoła Wyższa:

• dr Andrzej Ostrowski - Kierownik naukowy konferencji, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa, Komunikowania i Technologii Medialnych DSW, szef Zakładu Dziennikarstwa i PR, promotor specjalności Dziennikarstwo Sportowe
  • dr Marek Zimnak – adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa, Komunikowania i Technologii Medialnych DSW
  • Dawid Frik - dyrektor Biura Promocji / rzecznik prasowy DSW