Stop cenzurze internetu - protest we Wrocławiu

Wykładowca DSW na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ekspert ds. wizerunku red. Wiesław Gałązka zabrał głos w sprawie protestu, który odbył się we Wrocławiu w ramach ogólnopolskiej inicjatywy - ACTA2.

#ekspertDSW: Wiesław Gałązka

Protest, który odbył się w sobotę 30 czerwca 2018 roku związany jest ze zbliżającym się głosowaniem przez parlament Europejski nad wprowadzeniem przepisów, które ograniczą wolność w internecie i zwiększą zyski korporacji. Około dwustu osób z wrocławskich środowisk wolnościowych zgromadziło się na rynku, by wyrazić swój sprzeciw.

Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej podobnie jak pozostali eksperci zaznaczył, że zmiany najbardziej odczują ci, którzy czerpią wiedzę z internetu. „Z jednej strony są tacy, którzy na tym przepisie skorzystają, to są między innymi media czy autorzy, bo chodzi o ochronę praw autorskich. Z drugiej strony mogą na tym stracić ci, którzy korzystają z tej wiedzy, jaką czerpią z pewnych tekstów”mówi Wiesław Gałązka z DSW.

ZOBACZ WIDEO NA STRONIE TVP3 WROCŁAW (kliknij tutaj)