W środę 15 kwietnia 2015 odbyła się I edycja otwartej konferencji pt. "Młodzież wobec współczesnych zagrożeń" z udziałem młodzieży, rodziców i nauczycieli, którzy dyskutowali na temat współczesnych zagrożeń wobec nieletnich. Organizatorem wydarzenia był Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych przy współpracy z instytutami Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki Specjalnej DSW.

Celem konferencji jest zainicjowanie szerokiej  debaty wśród uczniów, nauczyciel, pedagogów, terapeutów, rodziców na temat kontekstów współczesnych zagrożeń dotyczących młodzieży  oraz sposobów diagnozowania, przeciwdziałania i radzenia sobie z nimi. Konferencję zainaugurował  pokaz filmu, który powstał  na podstawie scenariusza napisanego  przez uczniów Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Kluczowym punktem konferencji była debata społeczna z udziałem ekspertów, dziennikarzy i przedstawicieli środowisk  młodzieżowych, proponowana jako konfrontacja postaw i poglądów młodzieży oraz dorosłych. Debatę poprowadził Dyrektor IBiSM prof. dr hab. Piotr Mickiewicz. Integralną częścią konferencji były również  warsztaty adresowane do młodzieży, nauczycieli i rodziców, prowadzone przez teoretyków i praktyków zaangażowanych w problematykę współczesnych zagrożeń.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia: KLIKNIJ TUTAJ

Program konferencji:

• 09.00 - 09.30 - rejestracja uczestników
  • 09.30 - 10.30 - powitanie gości, pokaz filmu "Kolekcja zagrożeń"
  • 10.30 - 12.30 - warsztaty tematyczne
  • 12.30 - 13.00 - przerwa kawowa
  • 13.00 - 15.00 - podsumowanie: debata społeczna

Tematyka warsztatów dla młodzieży:

1. Straszyć, grozić, perswadować - red. Jacek Żakowski

2. Nie daj się zwieść - prowadzi Krzysztof Tkaczyk

3. Odnaleźć pasję - dr Piotr Para

4. Facebook - kreowanie wizerunku poprzez pasję - Dawid Frik