Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

DSW - miejsce dla Ciebie

Wydział Studiów Stosowanych

Menu działu

 

Zjawisko i formy cyberprzemocy, kim są cyberaktywiści, gdzie i jak działają, jak zabezpieczyć swoje dane przed ich bezprawnym wykorzystaniem w sieci, to tylko wybrane obszary kolejnej edycji otwartej konferencji pt. "Młodzież wobec współczesnych zagrożeń". Wydarzenie odbędzie się w piątek 20 kwietnia 2018 roku. Do udziału w IV edycji konferencji, organizowanej przez Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych, zaproszeni będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, rodzice, nauczyciele, a także przedstawiciele jednostek i instytucji pracujących na co dzień z młodzieżą. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są zagrożenia w cyberprzestrzeni wobec nieletnich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Młodzież wobec współczesnych zagrożeń”

Celem cyklicznie organizowanej konferencji jest inicjowanie wśród uczniów, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, dziennikarzy i rodziców szerokiej debaty na temat kontekstów współczesnych zagrożeń dotyczących młodzieży oraz sposobów diagnozowania, przeciwdziałania i radzenia sobie z nimi. W danym roku poświęcona jest określonym problemom i zagrożeniom wobec młodych, tzw. „pokolenia sieciowego” dorastającego w środowisku cyberprzestrzeni i nowych technologii.  Edukacja i rozrywka, przyjaźnie i emocje, nadzieje i perspektywy – wszystkie te wymiary zapośredniczone są w ich życiu przez sieć i technologiczne nowości.

Pytanie, czy...

potrafią korzystać z nich rozsądnie? Czy nie zwodzi ich poczucie, jakoby cyberprzestrzeń i nowe technologie to naturalne i w pełni oswojone środowisko? Czy umieją dostrzec zagrożenia i pułapki, w jakie wciąga ten technologicznie bogaty, sieciowy świat?

„Zagrożenia w cyberprzestrzeni”.

Tematem przewodnim IV edycji otwartej konferencji "Młodzież wobec współczesnych zagrożeń" będą „Zagrożenia w cyberprzestrzeni”.

Miejsce i termin konferencji:

Dolnośląska Szkoła Wyższa, 
Centrum Konferencyjne, 
ul. Strzegomska 55, 
20.04.2018 r., godz. 900-1300        

Kontakt z nami:

dr Agnieszka Pawłowska

Wydz. Nauk Społecznych i Technicznych
ul. Strzegomska 47, 53-611 Wrocław
☎ tel. tel. 71 354 60 62
✉ bezpieczna.mlodziez@dsw.edu.pl

 

PROGRAM KONFERENCJI:

Kliknij, aby powiększyć