Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

Media studenckie

Kurier Dolnośląski

unikalny dwumiesięcznik studentów i pracowników naukowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Społecznych DSW. Jest w tym samym stopniu polem doświadczalnym dla młodych dziennikarzy, jak i medium reagującym na współczesne przejawy życia kulturalnego, gospodarczego i sportowego, związane pośrednio lub bezpośrednio z Regionem.

Poczytaj Kuriera

Redaktor Naczelny: Wojciech Jankowski 
e-mail: kurier.redakcja.dsw@gmail.com

Radio „BIT”

działające jako Koło Zainteresowań istnieje od maja 2004 roku przy Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Aktualnie zrzesza studentów (nie tylko DSW) oraz młodzież licealną zainteresowaną szeroko rozumianą problematyką dziennikarstwa radiowego. Obszar działania koła obejmuje przygotowanie całodobowej emisji programu radiowego (m.in. magazyny, serwisy informacyjne, muzyczne i sportowe oraz kulturalne audycje autorskie, sety Dj-skie i audycje interaktywne). Młodzi radiowcy uczestniczą także w zajęciach warsztatowych, szkoleniach i spotkaniach z ludźmi zawodowo związanymi z mediami audialnymi.

Opiekunowie: mgr Krzysztof Kuźmicz i mgr Szymon Nożyński

Portal sportowy Sporter

Logo Sporter

Sporter jest miejscem, w którym oprócz informacji związanych z rywalizacją na boiskach, bieżniach, szosach, parkietach czy matach, można znaleźć także treści kształtujące świat współczesnego sportu. W obszarze zainteresowań twórców są m.in. zagadnienia dotyczące komercjalizacji, dopingu, mass mediów, infrastruktury czy związki sportu z polityką oraz historia sportu i jego przyszłość.

sporter.net.pl

Opiekun portalu: Sławomir Szymański

Osoby zainteresowane pisaniem prosimy o kontakt: sporter.redakcja@gmail.com